logo

kontakt

WYRÓŻNIAJĄCA JAKOŚĆ

Na polskim rynku istnieje kilkaset podmiotów świadczących usługi badawcze, jednak tylko niespełna 30 agencji może poszczycić się certyfikatem PKJPA. Zlecając realizację projektu badawczego, warto sprawdzić, jaką otrzymujemy gwarancję, że zostanie on wykonany rzetelnie i zgodnie z surowymi normami jakości obowiązującymi w badaniach rynku i opinii. Firmy mające certyfikat PKJPA taką gwarancję dają.

Certyfikat

Certyfikat PKJPA to dokument przyznawany agencjom badawczym, które pomyślnie przejdą audyt weryfikujący przestrzeganie postanowień programu. Otrzymanie certyfikatu to zwieńczenie niezależnego audytu. Agencje, które z powodzeniem zakończą ten proces mogą powiedzieć, że ich jakość została obiektywnie zweryfikowana. To istotnie odróżnia je od innych, nieaudytowanych podmiotów badawczych, których jakość usług często pozostaje jedynie w sferze deklaracji.

Posiadanie Certyfikatu PKJPA przez agencję to jasny sygnał dla jej potencjalnych klientów, że jakość jest traktowana przez nią priorytetowo. Certyfikacja firm badawczych w myśl polskiego prawa nie jest obligatoryjna. Program Jakości Pracy Ankieterów jest samoregulacją branżową, która powstała na początku lat 2000 jako wspólna inicjatywa agencji badawczych chcących zaakcentować swoją transparentność i troskę o najwyższą jakość badań. Przed rozpoczęciem współpracy z agencją badawczą warto sprawdzić, czy ma ona certyfikat PKJPA.

Standardy PKJPA – wersja ze zmianami z 2018 r. - pobierz dokument prawo

DOŁĄCZ
DO PKJPA